StångåBuss
Kontakta oss


Top Kontakta oss
Vår HVO-mack fungerar igen!
Vi beklagar driftstoppet och hälsar Er välkomna att tanka!
Uppdaterat 2018-12-18

StångåBuss förvärvar Ringarums Busstrafik! Läs pressmeddelande här.

God Jul 1150×100
God Jul 500×200

Kontakta oss

Kontor
013-100 200
 Vardagar 08:00-17:00
info@sbuss.se

Bussbokning
Carina Chrintz-Gath
013-100 208
 Vardagar 08:30-16:30
resor@sbuss.se

Hittegods
Linköping  013-47 44 030
Kisa 013-47 44 014

Åtvidaberg 013-47 44 009
 Vardagar 09:00-11:00
hittegods@sbuss.se

Trafikledning
013-14 33 02
tl@sbuss.se

Fax
013-10 40 01

 

Stefan Wikström
Koncernchef/VD

013-47 48 880
stefan@uhj.se

Peter Thörn
Trafikchef/Personalchef

013-47 44 007
peter@sbuss.se

Marie Dackegård
Ekonomichef
013-47 44 011
marie@sbuss.se

Patrik Petersson
Driftchef
013-47 44 003
patrik@sbuss.se

Mikael Hansson
Verkstadschef
013-47 44 018
hansson@sbuss.se

Marcus Ljungberg
Arbetsmiljösamordnare
013-47 44 021
marcus@sbuss.se

Hans Hedemo
Personalfördelare
013-47 44 016
hedemo@sbuss.se

Alexandra Löfstrand
Löneansvarig
013-47 44 005
alexandra@sbuss.se

Hans Bäck
Ägare
013-47 44 001
hasse@sbuss.se

Mattias Forsberg
Ägare
013-47 44 002
mattias@sbuss.se

Dennis Morin
Ägare
013-47 44 008
dennis@sbuss.se

 
Besöksadress

StångåBuss
Infanterivägen 20
Garnisonsområdet A1
587 58 Linköping

Postadress

StångåBuss
Box 1537
581 15 Linköping

 

Hitta till oss

Telefon

Kontor
013-100 200

Bussbokning
013-100 208

Trafikledning
013-14 33 02

Besöksadress

StångåBuss
Infanterivägen 20
Garnisonsområdet A1
Linköping

Kontaktuppgifter

Kontor 013-100 200

Bussbokning 013-100 208

Trafikledning 013-14 33 02


StångåBuss
Infanterivägen 20
Garnisonsområdet A1
Linköping

Hitta till oss